Skip to main content

O endermologii napisałem już naprawdę sporo artykułów. Na moim blogu znajdziesz wpisy zarówno o pozytywach tego zabiegu, efektach ubocznych, jak i przeciwwskazaniach. Dziś nadszedł czas na kolejną ważną kwestię, a mianowicie “jak długo utrzymują się efekty endermologii?”. Postaram się jak najdokładniej odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszam!

Efekty po kilku i po jednym zabiegu endermologii

Do najważniejszych zalet systematycznej endermologii zaliczam likwidację tłuszczu i cellulitu, poprawę krążenia, zdrowie limfatyczne, oraz oczywiście polepszenie kondycji skóry.

Bezpośrednie efekty po pojedynczym zabiegu

Aby odczuć powyższe benefity, na endermologię należy uczęszczać regularnie. Pojawią się one bowiem po kilku-, kilkunastu wizytach w salonie kosmetycznym. Wiele klientek oczekuje jednak bezpośrednich efektów po zabiegu. Cóż, one również się pojawiają, a do najważniejszych z nich zaliczam:

– Poczucie relaksu. Pacjentki opisują zabieg endermologii jako relaksujący i odprężający. Jakby nie patrzeć — to nadal masaż. Spodziewać więc możesz się rozluźnienia mięśni i stawów.

– Poprawę krążenia krwi. Zabieg prowadzi do lokalnego zwiększenia przepływu krwi, co często skutkuje przyjemnym poczuciem ciepła na obszarach poddanych zabiegowi.

– Lepszy koloryt skóry. Dzięki endermologii skóra nabiera też zdrowszego kolorytu, jasności i promienności. Po pierwszym razie efekt ten oczywiście słabiej zauważalny, niż przy regularnych sesjach.

Efekty, takie jak relaks, poprawa krążenia czy lepszy koloryt skóry, są krótkotrwałe. Mogą utrzymywać do kilku dni po zabiegu. Dlatego, aby zmaksymalizować benefity, należy korzystać z endermologii regularnie.

Endermologia — jak długo utrzymują się efekty regularnych sesji?

Dobrze. Załóżmy, że chodzisz na zabieg systematycznie. Jak długo w takim razie będą utrzymywać się efekty? Tutaj musimy wziąć pod lupę częstotliwość zabiegów i ich wpływ na trwałość efektów.

Ważna informacja: nie traktuj poniższych informacji jako planu do zabiegu. Przed endermologią skonsultuj się z lekarzem specjalistą, który oceni Twój stan zdrowia i wyda stosowne zalecenia.

Początkowy cykl zabiegów endermologii

Eksperci zwykle zalecają, aby na początku zdecydować się na cykl około 10-15 zabiegów endermologii. Przeprowadzać je należy 1-2 razy w tygodniu. Ten intensywny początkowy cykl ma na celu zainicjowanie procesów w skórze i tkankach, takich jak stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

To właśnie podczas tej fazy najłatwiej jest zrazić się do zabiegu. Choć odczuć możesz wcześniej wspomniany relaks, poprawę krążenia czy lepszy koloryt skóry, to długotrwałe efekty jeszcze się nie pojawiają. Najważniejsze to wytrzymać pierwsze kilka-, kilkanaście sesji, a później będzie tylko lepiej.

Faza utrzymywania pozytywnych efektów

Po zakończeniu początkowego cyklu, zwykle zaleca się przeprowadzanie regularnych zabiegów utrzymania co 2-4 tygodnie. Choć przypominam po raz kolejny: częstotliwość tych zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i celów pacjenta. Ostatecznie o wszystkim powinien decydować specjalista!

To faza, podczas której większość pacjentek zaczyna odczuwać już długotrwałe efekty zabiegów. Cellulit zaczyna stopniowo zanikać, skóra wygląda o niebo młodziej, a samopoczucie… jest po prostu lepsze. Pamiętaj, aby nie rezygnować z endermologii po odczuciu tych efektów, gdyż mogą one zanikać.

Jak długo utrzymują się efekty i co na to wpływa?

Jeśli będziesz regularnie uczęszczać na zabiegi utrzymywania, to będziesz mogła cieszyć się z efektów endermologii przez długi czas. Oprócz tego na żywotność benefitów wpływa też:

– Twój styl życia. Jeśli palisz papierosy, pijesz alkohol, masz niezdrową dietę, a na dodatek prowadzisz siedzący tryb życia — to efektom będzie bardzo trudno się utrzymać. Zadbaj o swoje zdrowie, a będziesz czuła się znacznie zdrowiej nawet bez endermologii.

– Genetyka. Choć nie lubię tłumaczyć się genetyką, to ma ona duży wpływ na nasz wygląd. Niektóre osoby mają naturalnie mocniejszą i bardziej elastyczną skórę, która może lepiej reagować na zabiegi endermologii i utrzymywać efekty przez dłuższy czas.

– Stan zdrowia. Osoby z chorobami skórnymi lub z istotnymi problemami zdrowotnymi mogą potrzebować więcej zabiegów, a efekty mimo to będą zanikać szybciej. Tylko pamiętaj, że niektóre schorzenia dyskwalifikują z endermologii, dlatego nie podejmuj samodzielnych decyzji.

Istotny jest też wiek pacjentki, choć w tym przypadku nie warto generalizować. Podsumowując: efekty endermologii mogą utrzymywać się od kilku tygodni do kilku miesięcy, a nawet dłużej. Wszystko zależy od podejścia do zabiegu i systematyczności. Pomocne będzie też prowadzenie zdrowego stylu życia, czyli po prostu dbanie o siebie też poza salonem kosmetycznym.

Jak poprawić komfort podczas zabiegu endermologii?

Moim zdaniem warto wyposażyć się w dobry strój do endermologii. Kombinezon zapewnia barierę między maszyną a skórą pacjenta, co pomaga w utrzymaniu higieny podczas zabiegu. Jest też wykonany z lekkiego i oddychającego materiału, dzięki czemu ochrona skóry jest komfortowa. Dodatkowo, strój umożliwia lepsze przesuwanie się urządzenia po skórze, co pozwala na bardziej efektywne wykonanie zabiegu.

Jesteś zainteresowany strojem do zabiegów kosmetycznych? Odwiedź mój sklep klikając tutaj.