Skip to main content

Wśród klientek panuje przeświadczenie, że endermologia to bolesny zabieg. Ja całkowicie się z tą tezą nie zgadzam — choć nie oznacza to, że dyskomfort nie ma prawa się pojawić. Dziś kompletnie odpowiemy sobie na pytanie, czy endermologia jest bolesna i zdradzę kilka sztuczek na to, jak uprzyjemnić sobie ten zabieg. Zapraszam!

Czy endermologia boli? Częsty dylemat

Aby zrozumieć ten problem, na samym początku musimy zrozumieć, jak endermologia właściwie działa. Jest to nieinwazyjna technika masażu, podczas którego wykorzystuje się specjalne urządzenie podciśnieniowe. Zabieg ten ma sporo zalet (np. redukcja cellulitu, poprawienie krążenia krwi), jednak wiele osób nie decyduje się na niego ze względu na strach przed bólem. Czy słusznie?

Głównym oskarżonym zwykle jest wcześniej wspomniany masażer podciśnieniowy. Ból mogą odczuwać osoby wysoce wrażliwe lub chore — jednak nie powinny korzystać z zabiegu. Podczas endermologii skóra jest zasysana, a następnie rozciągana i ugniatana. Opis co prawda brzmi strasznie, jednak w rzeczywistości zabieg jest całkiem przyjemny. Jednak ilu ludzi, tyle opinii…

Jakie doznania mogą towarzyszyć endermologii?

Doświadczenia pacjentów podczas zabiegu mogą mocno się od siebie różnić. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich:

  • Ciepło. Endermologia zwiększa przepływ krwi w obszarze poddawanemu zabiegowi. W rezultacie możesz odczuwać lekkie ciepło, jednak zwykle nie jest ono kojarzone z niczym negatywnym.
  • Mrowienie. Poprawa krążenia to nie tylko uczucie ciepła, ale też mrowienia. Jednak podobnie, jak wcześniej — jest ono raczej przyjemne. A po skończonym zabiegu mięśnie stają się rozluźnione.
  • Napięcie. To już niestety mniej oczekiwane doznanie. Zasysanie i masaż mogą sprawić, że skóra będzie się czuła napięta podczas i tuż po zabiegu. Na szczęście uczucie to szybko przemija.

No dobra. Wiesz już, jakie doznania mogą Ci towarzyszyć podczas endermologii. Jednak nadal nie poznaliśmy odpowiedzi na tytułowe pytanie. Sprawdźmy, co na ten temat mają do powiedzenia internautki.

Czy endermologia jest bolesna? Komentarze użytkowniczek

Zerknijmy na popularne wypowiedzi użytkowniczek:

“Prawidłowo wykonany zabieg nie boli” – zgadzam się w stu procentach. Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka, jednak kosmetolodzy wykonujący endermologię to profesjonaliści. Zrobią oni wszystko, aby zabieg był dla Ciebie przyjemny i żebyś chciała wrócić do salonu ponownie.

“Zabieg boli wtedy, gdy jesteś spięta” – tutaj również sama prawda. Jakby nie patrzeć — każdy rodzaj masażu może być bolesny, jeśli będziesz napięta. Dlatego podejdź do endermologii z dystansem, a gwarantuję, że będzie Ci o niebo lepiej. Poza tym organizm z czasem się przyzwyczaja.

“Wiele klientek wmawia sobie ból” – ciężko się z tym nie zgodzić. Nasz mózg to potężne narzędzie — gdy wmówisz sobie, że coś jest bolesne i nieprzyjemne, to znacznie zwiększa się szansa, że faktycznie takie będzie. Idź więc do salonu z myślą, że endermologia to relaksujący zabieg, a będzie dobrze!

Co zrobić gdy pojawia się ból? Minimalizujemy dyskomfort

Ustaliliśmy już, że endermologia nie powinna boleć. Ale co w przypadku, gdy mimo wszystko zaczniesz odczuwać dyskomfort?

Wtedy możesz zrobić jedno, a mianowicie: od razu powiedzieć o tym kosmetologowi! Naprawdę — nie ma sensu się wstydzić i ukrywać tego faktu. Wiele urządzeń do masażu próżniowego ma kilka poziomów mocy, tak więc zmiana intensywności nie będzie dla specjalisty żadnym wyzwaniem.

Oprócz tego warto zadbać o siebie POZA zabiegiem, czyli:

  • Relaks i odprężenie. Wspominała o tym jedna z użytkowniczek (zabieg boli wtedy, gdy jesteś spięta). Przed planowaną endermologią postaraj się więc porozciągać lub medytować. Być może brzmi to banalnie, ale z pewnością zmniejszy odczuwany dyskomfort.
  • Strój do endermologii. Profesjonalny kombinezon jest nie tylko wygodny, ale ma też działanie ochronne. Jako producent strojów do masażów i zabiegów zapraszam Cię do mojego sklepu — odwiedzisz go klikając w ten link: https://laspa24.com/.
  • Po prostu daj sobie czas. Każdy z nas jest różny i posiada inny próg bólu. Dla jednej endermologia będzie przyjemna już od samego początku, a druga będzie potrzebował nieco czasu. Może po prostu należysz do tej drugiej grupy i musisz się przyzwyczaić?

Dla mnie osobiście endermologia nigdy nie była bolesna, choć faktycznie — w moich wyobrażeniach cały zabieg wyglądał zupełnie inaczej. A nawet powiem więcej: zabieg okazał się być na swój sposób przyjemny i nauczyłem się czerpać z niego radość. Czego życzę i Tobie.

Czy endermologia jest bolesna? Podsumowanie

Zgłębiliśmy zatem tajniki tego zabiegu i odpowiedzieliśmy na pytanie, czy endermologia jest bolesna. Otóż jak w życiu zwykle bywa, wszystko zależy. Dla niektórych może to być relaksujący masaż rodem z luksusowego SPA, dla innych — nie do końca.

Pamiętaj, endermologia to nie bokserski ring. Więc odpręż się, komunikuj swoje potrzeby, a jeśli poczujesz dyskomfort — nie bój się powiedzieć “stop”. Powodzenia! następnego!